Maciej Grabski jest pomysłodawcą, twórcą i prezesem Olivia Business Centre w Gdańsku, jednego z najprężniej rozwijających się hubów biznesowych w Polsce (mieści się w nim kilkadziesiąt globalnych marek, m.in. Amazon, Bayer, PwC, Fujifilm, Nordea, thyssenkrupp; a pracuje ponad 5 000 osób).

Jest jednym z założycieli Business Angel Seedfund, funduszu kapitału zalążkowego, inwestującego w innowacyjne projekty typu start-up z obszaru teleinformatyki i biotechnologii. Pełni też funkcję członka Rady Nadzorczej spółki Pekabex.

Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (Wydział Prawa oraz Wydział Nauk Społecznych, sekcja Ekonomii), jest jednym z liderów polskiej sceny biznesu, należąc do najdynamiczniejszych inwestorów i organizatorów przedsiębiorczości na Pomorzu. Wśród firm, które zainwestowały w prowadzone przez niego przedsięwzięcie znalazły się m.in. Intel oraz Prokom. Sam był współautorem sukcesu Wirtualnej Polski, będąc pierwszym inwestorem spółki i członkiem zarządu odpowiedzialnym za business development.