Anna Grosiak jest Dyrektorem ds. Rozwoju Biznesu w Siemens Sp. z o.o. oraz Pełnomocnikiem Zarządu ds. Zrównoważonego Rozwoju i Różnorodności. Absolwentka Akademii Leona Koźmińskiego, ukończyła zarządzanie i marketing ze specjalizacją zarządzanie zasobami ludzkimi oraz psychologię ekonomiczną.

Karierę zawodową rozpoczęła w koncernie chemiczno-farmaceutycznym Bayer, od 2011 roku jest związana z Siemens Sp. z o.o. W jej trakcie angażowała się w szereg projektów dotyczących fuzji i przejęć, change managementu oraz restrukturyzacji w kraju i zagranicą (Zjednoczone Emiraty Arabskie, Finlandia, Rosja, Czechy). Wspierała współpracę na rzecz innowacji, działania z zakresu budowania potencjału pracowników wewnątrz firmy oraz studentów (jednym z przykładów jest  raport o kobietach w branży technologicznej pod tytułem Potencjał kobiet w branży technologicznej, który został opracowany wraz z Fundacją Edukacyjną Perspektywy).

Od 2016 roku Anna Grosiak jest mentorką w programie Lean In STEM, którego celem jest wspieranie młodych kobiet w karierze zawodowej związanej z branżą technologiczną.